Klientky DS Luhačovice odstartovaly „Na Jadran“!

Domov pro seniory Luhačovice, příspěvková organizace se letos opět zapojil do projektu Jedeme v tom společně 2016 – 2019 aneb Jedeme na Jadran!

Dne 1. 3. 2019 jsme slavnostně odstartovali prostřednictvím online přenosu přímo z Domova pro seniory Vrbno pod Pradědem, který akci organizuje.

Soutěž končí 30. 4. 2019, slavnostní vyhlášení bude 7. 5. 2019 v 10 hodin.

Smyslem tohoto projektu je motivovat seniory k pohybu a podpořit aktivizaci a společenské vazby seniorů mezi sebou a mezi dalšími domovy pro seniory. Jde o jízdu na šlapadle či rotopedu (s počítadlem ujeté vzdálenosti). Do projektu se zapojují Domovy pro seniory po celé České i Slovenské republice. Z našeho Domova soutěží celkem 9 uživatelek, další se mohou přidávat postupně.
Každý Domov má nastavenou stejnou trasu se stejným startem a stejným cílem. Ujeté kilometry se sčítají v rámci každého přihlášeného Domova pro seniory, každé šlápnutí je důležité, každý jede dle svých možností a schopností! Naši uživatelé u jízdy na rotopedu sledují filmy nebo videoprocházky ze systému Spoteee na plátně, poslouchají hudbu, nebo se můžeme spojit prostřednictvím Skype s ostatními závodníky a navzájem se podpořit.

Letošní trasa vede následovně:
Start: Praděd, Opava, Ostrava, Olomouc, Přerov, Zlín, Brno, Vídeň, Salzburg, Rab, Pag, Zadar, Cíl: Split => zaokrouhleně 2000 km.

Vítězný domov dostane NOVÝ ROTOPED od firmy Xeronia!!!

Letos je vyhlášena i soutěž zaměstnanců. Zaměstnanci mohou ve volných chvílích také sednout na kola a podpořit tak uživatele v jejich snažení. Prostě – Jedeme v tom společně! 

HLEDÁME SPONZORY A PODPOROVATELE, kteří by naše klientky v tomto podpořili a odměnili, protože rozhodně je za co.
Ve věku našich závodnic už je velmi těžké, rozhodnout se zapojit do takové soutěže, pustit se do podobného projektu a každý pracovní den sednout na rotoped a odšlapat si ty své kilometry. Tyto dámy jsou možná odhodlanější a vytrvalejší než kdokoli z nás, kdo měl nějaké novoroční předsevzetí, že bude chodit do fitka nebo začne běhat.
KDO BY CHTĚL PODPOŘIT NAŠE HRDINKY, ozvěte se na e-mail socialnipece@dsluhacovice.cz nebo na telefonní číslo 730 584 438.
Uvítáme zdravé občerstvení pro závodnice, sportovní vybavení, případně drobnosti jako ceny pro naše účastníky a samozřejmě také morální i jinou podporu v soutěži!
Adéla Vitteková, koordinátorka projektu

 

Posted in Aktuality.