Ježíškova vnoučata 2020

Už počtvrté se Domov pro seniory Luhačovice zapojil do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. V minulých ročnících se podařilo splnit přání všem klientům, kteří nějaké vyjádřili a také několik kolektivních přání jako například hudba na silvestrovský večírek nebo lekce tance pod vedením tanečního mistra z klubu Fortuna Zlín pana Radka Felcmana.

V letošním roce se databáze otevře 16. listopadu. Už nyní do ní přidáváme postupně přání od našich klientů, další budou přibývat průběžně až do Vánoc.

Letošní ročník je v lecčems jiný, hlavně ale určitě v tom, že myšlenka projektu – přivést do Domovů dárce – nebude možná realizovat. Český rozhlas ale přišel s náhradním řešením – virtuální setkání dárce s obdarovaným pomocí aplikace Oscar senior. U každého přání je uvedeno, zda má senior o toto setkání zájem či zda je ho vzhledem ke svému stavu schopen.

Rádi bychom opět udělali radost všem našim klientům, kteří nám svá přáníčka svěří, protože i když někteří mají rodinu a někteří ne, každý z nich má svá přání nebo touhy a zaslouží si, aby se mu splnily. Zvláště v této pro ně velmi nelehké době, kdy se cítí mnohem více osamělí.

Ježíškova vnoučata jsou projektem, který dává seniorům naději, že na ně svět ještě nezapomněl. Že si ještě mohou něco přát a ono se to i může splnit. Vrací jim pocit radosti z Vánoc a dárků, jaký měli kdysi jako děti. Je nám ctí, že můžeme být u té radosti z dárečků. To jsou ty pravé Vánoce – vidět radost v očích druhých.

Letošní Vánoce budou pro nás náročné, protože zřejmě nebude možné do Domova jako vždy přivést děti i dospělé, kteří nám každoročně přicházejí dělat radost a vánoční atmosféru prostřednictvím svých vystoupení. I proto je jakýkoli podnět k radosti vzácný a vítaný.

Přání seniorů najdete od 16. 11. 2020 na adrese www.jeziskovavnoucata.cz . Pokud tam zrovna nebude žádné přání z Luhačovic, jsou aktuálně všechna rozebraná a pokud chcete plnit přání vysloveně v našem Domově, je třeba průběžně sledovat. Najedete tam ale spoustu jiných možností, jak obdarovat seniory i z jiných zařízení sociální i zdravotní péče. A pokud ne, rozhlédněte se kolem sebe a jistě najdete někoho, kdo je třeba sám nebo by byl rád za nějaký dáreček či projev dobré vůle.

Děkujeme.

Adéla Vitteková, instruktor sociální péče DS Luhačovice – koordinátor projektu

Posted in Aktuality.