DS Luhačovice oslavil 24. výročí své existence

Dne 15. 3. 2019 uplynulo již 24 let ode dne, kdy byl slavnostně zahájen provoz Domova důchodců v Luhačovicích. Týden po slavnostním otevření – tj. 22. března 1995 začali někdejší budovu kojeneckého ústavu v tzv. Pražské čtvrti obývat první senioři. Za téměř čtvrtstoletí existence poskytl DS Luhačovice své služby bezmála 349 – ti klientům. Také ale proběhlo několik zásadních změn. Kromě obměny názvu z Domova důchodců na Domov pro seniory se změnilo i působiště. Stěhování do nově postavené budovy v ulici V Drahách proběhlo na podzim roku 2015. Zároveň se stěhováním se také snížila kapacita budovy z 50 lůžek na 40.

24. výročí jsme oslavili posezením u kávy i vína, bohatým občerstvením, vzpomínáním u dobových fotografií i videí a také písničkami. Naše klienty přišel v rámci oslav pozdravit a popřát mnoho spokojenosti a zdraví do dalších let i starosta města Luhačovice Ing. Marian Ležák s místostarostou Ing. Jiřím Šustkem. Odpoledne jsme v našich prostorách přivítali bývalé zaměstnance i jiné příznivce našeho Domova.

Jak uvedla ředitelka DS Luhačovice Ing. Bc. Marie Semelová: „Tato oslava je takovou malou generálkou na příští rok, kdy budeme slavit už čtvrtstoletí fungování Domova v Luhačovicích.“

Adéla Vitteková, instruktor sociální péče DS Luhačovice

 

Posted in Aktuality.