Kalendář akcí

Z důvodu čerpání dovolených je v letních měsících výběr aktivit mírně omezen. I tak ale pokračujeme v pravidelném týdenním programu aktivizací, který ovšem přizpůsobujeme aktuálnímu počasí a také personálnímu obsazení.

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ PROŽITÍ LETNÍCH PRÁZDNIN!!

 

8:30 – 11:00 13:00-14:30
PONDĚLÍ Výtvarná a pracovní činnost (keramika, malování, práce s papírem, lepení, šití, pletení, vaření atp.),

zahradní terapie

Individuální aktivizace, pobyt na zahradě či terase, vycházky
ÚTERÝ Skupinové cvičení s rehabilitační sestrou – při dobrém počasí na zahradě Individuální aktivizace, pobyt na zahradě či terase, vycházky
STŘEDA Kino DS Luhačovice Pobyt na zahradě či terase.

 

ČTVRTEK Jóga s Deniskou (v rámci projektu Nadačního fondu pro rozvoj plného vědomí) Individuální aktivizace, pobyt na zahradě či terase, vycházky
PÁTEK Trénink paměti, zahradní terapie

Na základě požadavků a přání uživatelů či aktuální situaci je možné plánované aktivity změnit. Plán aktivit se může měnit i v závislosti na personálním obsazení služby, počasí, mimořádných událostech a akcích, jako jsou koncerty, přednášky či besedy.

 

PROGRAM KINA DS LUHAČOVICE – srpen 2019

vždy ve středu od 9:00hod ve velké společenské místnosti DS Luhačovice

7. srpna JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY

Komedie / Rodinný, Československo, 1978, 85 min

Režie: Marie Poledňáková

Hrají: Jana PreissováTomáš HolýFrantišek NěmecJosef KarlíkJana DítětováVlastimil Harapes, …

Pokračování komedie „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o příběh lehký, úsměvný. Jestliže se však zamyslíme hlouběji nad problémem neúplné rodiny i jejího znovuvybudování, vytěžíme asi víc zajímavých poznatků. Luboš a Anna, Vaškovi rodiče, se ocitají ve složité situaci. Jeden druhého se snaží pochopit, respektovat rozdílnost povah – zpočátku hlavně kvůli dítěti. A není lehká ta cesta, na níž se má znovu upevnit vztah už jednou narušený. Situace, která nastala, je dost kuriózní: dva lidé, muž a žena, se po osmi letech opět setkávají, znovu se poznávají.

14. srpna JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE

Komedie, Československo, 1974, 95 min

Režie: Oldřich Lipský

Hrají: Luděk SobotaMarta VančurováVěra FerbasováJosef DvořákLadislav SmoljakZdeněk Svěrák, …

Hlavním hrdinou příběhu je nesmělý mládenec František, který uvěří tomu, že bude mít zaručený úspěch v životě, bude-li se řídit kondiciogramem, výpočetním strojem sestaveným přehledem svých šťastných i kritických dní. A světe div se, ono to funguje!

21. srpna BAŤŮV ZLÍN – beseda

Další z řady besed, tentokrát na téma život Tomáše Bati a historie města Zlína. Promítneme si videa, fotografie, zavzpomínáme si a popovídáme si o zajímavostech z dob baťovské éry.

28. srpna HOSTINEC „U KAMENNÉHO STOLU“

Komedie, Československo, 1948, 94 min

Režie:  Josef Gruss

Hrají: Saša Rašilov st.Jiřina ŠejbalováSvatopluk BenešRudolf Hrušínský, …

Pan hostinský truchlí, protože manželka ho opustila kvůli druhořadému herci. Vedení podniku se proto musejí ujmout jeho dva synovci, kteří spolu právě nemluví… Na motivy románu Karla Poláčka.