Akce v září a říjnu

ZÁŘÍ

Dne 6. 9. jsme navštívili s klienty poutní místo Provodov – Maleniska, kde pan kaplan Trčka s panem Adámkem odsloužili i mši svatou. Po mši si naši klienti nabrali léčivou vodu a zahřáli se kávičkou a medovníkem v místním pohostinství.

Dne 7. září jsme se také zúčastnili na turnaji v šipkách v Otrokovicích na Charitě svaté Anny, naše klientky se umístily na 3. místě z 11 družstev a za druhou kategorii zaměstnanců, náš údržbář p. Grác získal krásné 2. místo.

Dne 13. září jsme odjeli na turnaj v kuželkách do DS Loučka, kde jsme se umístili na 5. místě. Cestou zpět jsme se zastavili a obdivovali krásu rybníka na Křešově.

ŘÍJEN

Dne 3. 10. se konala mše svatá, při které byl posvěcen i zvonek Josef, umístěný ve zvoničce na naší zahradě. Zvonička je součástí rituálu, kterým se loučíme se zemřelými obyvateli našeho domova.

4. 10. se naši klienti zúčastnili pravidelného festivalu Barvy života v Boršicích u Buchlovic.

6. 10. se v našem Domově konal den otevřených dveří. Byly k vidění trofeje, které naši klienti získali na různých soutěžích a turnajích, výrobky, které tvoří v naší dílně či výstava retro hraček.

31.10. se konala beseda s paní Talašovou na téma Tajemný svět bylin s ochutnávkou bylinkových čajů z naší zahrádky.

 Klienti během října vyzdobili Domov do podzimní nálady a účastnili se smyslových aktivizací s podzimní tématikou.
Posted in Aktuality.