Akce v měsíci červnu

V měsíci červnu se opět konala mše s panem kaplanem Trčkou.

Dále měli naši uživatelé možnost se pobavit vystoupením folklórního souboru Divíšek a chrámového sboru sv. Diviše z Dolní Lhoty, který navštívil naše zařízení, což obzvláště potěšilo jednu z našich obyvatelek, která je rodačkou.

V měsíci červnu se mohli také naši uživatelé radovat z hotových výrobků, které tvořili ve spolupráci s Domem dětí v Luhačovicích.

Taktéž nás přišli opět potěšit žáci ZUŠ Luhačovice, pod vedením pana učitele Gahury. Srdečně děkujeme a v novém školním roce se budeme těšit znovu na další podobné akce.

U příležitosti životního jubilea jedné naší pracovnice jsme uspořádali vzpomínkový retro den na kojenecký ústav, který býval kdysi v bývalém objektu DS Luhačovice. Jak naši uživatelé, tak zaměstnanci se velmi pobavili.

Přijali jsme pozvání na dvě sportovní akce. Turnaj v ruských kuželkách v Lukově a taktéž turnaj v petanque na Burešově ve Zlíně. Na Burešově se naši klienti umístili na krásném 3. místě a tím jsme získali postup do dalšího kola Moravia Cup, který bude probíhat v srpnu. Těšíme se na další soutěživé dopoledne! Sportu zdar!

Na naší zahradě jak ti imobilní, tak chodící klienti mají jedinečnou možnost pěstovat a sklízet různé plodiny, jako jsou ředkvičky, hrášek, rajčat a různé byliny. Plodiny vypěstované na naší zahradě se pravidelně objevují na stolech našich uživatelů. Mají z toho potom dvojnásobnou radost.

Také si naši klienti v rámci terapií s paní Mgr. Martinou Málkovou zkusili, jak se smaží bezový květ a u toho si zavzpomínali na staré časy. Moc jim chutnalo a pro některé to byla nová zkušenost.

Posted in Aktuality.